Kategorie
Zdrowie

Uśmiechnij się – jesteś w ukrytej kamerze

Spokojnie – nie kręcimy w naszym gabinecie żadnego programu, ale kamery rzeczywiście w ostatnich miesiącach nasz gabinet przy ul. Rembielińskiej wzbogacił się o nowe kamery wewnątrzustne renomowanej firmy Gendex.

Kamera Gendex – fot. materiały producenta

Stomatolog w czasie wizyty kontrolnej zwykle sprawdza stan uzębienia pacjenta korzystając z małego lusterka – to dobra metoda, ale nie zawsze pozwala dostrzec wszystkie zagrożone miejsca i ukryte ubytki – szczególnie trudne do zauważenia są te, tworzące się między zębami. Nowoczesna kamera znacznie podnosi poziom diagnostyki.

Wykorzystanie kamery jest niezwykle proste. Znajduje się ona na końcu cienkiej rurki podłączonej do komputera, stomatolog wprowadza rurkę z kamerą do jamy ustnej pacjenta, a na monitorze lekarz wraz z pacjentem mogą obserwować w powiększeniu zęby i dziąsła leczonej osoby. Po wizycie stomatolog może przekazać pacjentowi wydruk, łatwiej w ten sposób odtworzyć historię leczenia poszczególnych zębów.

Poza niezaprzeczalnymi zaletami w diagnostyce, nowa metoda poprawia także komunikację z pacjentem, ponieważ zwiększa poczucie wzajemnego zaufania – teraz sam widzisz i wiesz na pewno, jak przebiega Twoje leczenie.