Kategorie
Bez kategorii

Pokonaj nadwrażliwość zębów

Przeszywający ból i mrowienie w zębach podczas spożywania gorących oraz zimnych posiłków to podstawowe objawy nadwrażliwości, na którą skarży się co piąty dorosły człowiek. Jeśli Ty także odczuwasz te dolegliwości to już wiesz, że nie jesteś sam. Te objawy stanowią zagrożenie dla pięknego uśmiechu, dlatego odwiedź zaprzyjaźnionego stomatologa i omówcie razem wszystkie dolegliwości, aby ustalić odpowiedni plan leczenia.

Young woman in pain is having toothache

 

Nadwrażliwość charakteryzuje się tym, że ból pojawia się i znika. Odpowiedzialna za to jest zębina, czyli porowata tkanka, która w zdrowych zębach jest chroniona przez dziąsła i szkliwo. Odsłonięcie jej następuje wskutek erozji, cofniętych dziąseł czy nadkruszonych zębów. Łączenie się kanalików zębowych z nerwem sprawia ogromny ból podczas spożywania niektórych pokarmów i napojów.

Przyczyny oraz objawy nadwrażliwości zębów już znasz. Co dalej? Najważniejsza jest konsultacja ze stomatologiem. Aby wzmocnić strukturę szkliwa należy stosować odpowiednią dietę, bogatą w fluor i wapń, ale przede wszystkim w prawidłowy sposób dbać o higienę jamy ustnej. Jeśli cierpisz na nadwrażliwość zębów to powinieneś używać miękkiej szczoteczki oraz odpowiedniej pasty do zębów.

fot. wieszjak.pl