Kategorie
Próchnica Zdrowie

Mikroskop do zadań specjalnych

Obecnie w endodoncji dąży się do jak największego oszczędzania tkanki zębowej pacjenta. Dentyści decydują się na usunięcie chorych zębów jedynie w ostateczność. Rozwijające się technologie pozwalają na leczenie nawet bardzo trudnych przypadków – także takich, które jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu kończyłby się ekstrakcją.

Duża część znacznych ubytków wymaga leczenia kanałowego, czyli dokładnego usunięcia i oczyszczenia kanałów korzeniowych z miazgi, w której rozwijał się stan zapalny, zgorzel lub była ona już martwa. Następnie takie miejsce szczelnie wypełnia się materiałem biokompatybilnym.

Największą precyzję w leczeniu kanałowym daje leczenie pod mikroskopem. W niektórych, szczególnie trudnych przypadkach jest to jedyna możliwość dobrego wyleczenia. Wykorzystanie mikroskopu daje stomatologowi szansę na dobre uwidocznienie (w kilkukrotnym powiększeniu) odnalezienie głównych oraz dodatkowych kanałów korzeniowych zęba wraz z ich rozgałęzieniami, co w tradycyjnym leczeniu było niekiedy niemożliwe. Można również usunąć z kanału złamane fragmenty narzędzi endodontycznych, twarde wypełnienia. Mikroskop pozwala także na udrożnienie bardzo wąskich lub wręcz całkowicie zamkniętych kanałów korzeniowych.

Zalety leczenia pod mikroskopem:

  • precyzja nieosiągalna w tradycyjnym leczeniu
  • skrócenie cyklu leczenia kanałowego, a więc oszczędność czasu pacjenta i stresu
  • większy komfort leczenia i lepsze efekty
  • mniejsze ryzyko występowania powikłań
  • możliwość uratowania nawet „trudnych” zębów

Od teraz z leczenia pod mikroskopem możecie Państwo skorzystać także w naszym gabinecie przy ul. Rembielińskiej.