Kategorie
Uśmiech

Licówki

Licówki to cieniutkie porcelanowe płatki naklejane na powierzchnię zęba, po jego wcześniejszym oszlifowaniu. Są one rozwiązaniem dedykowanym osobom, u których nieprawidłowości w budowie, trwałe przebarwienia zębów, nieestetyczne wypełnienia w przednich zębach itp. są znaczne i sprawiają duży dyskomfort.

można je wykonać bez szlifowania zębów – wtedy po pobraniu wycisku technik wykonuje licówki, które później są przyklejanie do zębów. Najczęściej jednak wymagane jest oszlifowanie zęba, ale przy korzystaniu z najnowocześniejszych metod ilość oszlifowanego zęba można ograniczyć do minimum.

Zanim pacjent zdecyduje się na wykonanie licówek, można przedstawić mu komputerową wizualizację docelowego wyglądu jego poprawionego uśmiechu. Jest także możliwość przyklejenia woskowej wersji przyszłych licówek, aby dać pacjentowi czas na ostateczną decyzję (oczywiście robi się to, zanim podejmie się jakiekolwiek kroki, szlifowania itd.).

Jeśli myślisz, że to rozwiązanie dla Ciebie – zapraszamy na wizytę do dr Katarzyny Góral-Iwańczyk, zachęcamy także do lektury wywiadu z panią doktor w gazecie Na Zdrowie.