Kategorie
Próchnica Uśmiech

Jak dbać o zęby?

Kto  nie chciałby mieć zdrowych i pięknych zębów, które lśnią przy każdym uśmiechu? Raczej nie ma takiej osoby, dlatego w tym artykule znajdziecie kilka skutecznych sposobów pomagających osiągnąć ten cel.

Szczoteczka  w ruch

Nie ma znaczenia, czy wybierzesz szczoteczkę elektryczną czy manualną. Istotne jest, jakie będzie miała włosie. Miękka idealnie sprawdza się u osób z wrażliwymi i krwawiącymi dziąsłami. Średnia nadaje się dla większości ludzi, ponieważ dobrze czyści zęby i nie podrażnia dziąseł. Twarda polecana jest dla ludzi mających problemy z kamieniem nazębnym. Dodatkowym atutem szczoteczki będzie specjalna powierzchnia do czyszczenia języka.

Trzy minuty to optymalny czas szczotkowania zębów, najlepiej po każdym posiłku, a minimum dwa razy dziennie! Poniżej znajdują się obrazki przedstawiające prawidłową (wymiatającą) metodę szczotkowania dla ludzi dorosłych.

1

2

Nitka w dłoń

Szczoteczka nie jest w stanie dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych, ale z tym świetnie radzi sobie nitka dentystyczna, która dodatkowo jest fluorowana. Używaj za każdym razem nowej, żeby nie przenosić bakterii w inne części jamy ustnej. Pamiętaj o delikatności i dokładności.

Płukanka

Ostatnią czynnością domowej higieny jamy ustnej jest płukanie jej. Płyn do płukania dociera tam, gdzie nie poradzi sobie szczoteczka i nitka. Usuwa nieprzyjemny zapach z ust oraz pozostałe resztki pokarmu i niszczy bakterie.

Odwiedzaj nas regularnie

Aby utrzymać piękny i zdrowy uśmiech na lata, konieczne będą także regularne wizyty u stomatologa. Profilaktyczna wizyta kontrolna powinna odbywać się co pół roku.

Te wskazówki to niezwykle prosta w realizacji recepta na piękny uśmiech i to właśnie on niech będzie Waszą zachętą do przestrzegania ich w codziennym życiu.

fot. rossnet.pl