Kategorie
Bez kategorii

Dlaczego warto uzupełniać nawet pojedyncze ubytki w uzębieniu

Czasem naturalnych zębów nie da się uratować – tracimy je w wyniku próchnicy, uszkodzeń mechanicznych i wypadków. Kiedyś znacznie pochopniej stomatolodzy decydowali się też na usuwanie zębów ze znacznymi ubytkami.

Nie pozostaje to bez wpływu na stan naszego zdrowia – utrata nawet jednego zęba powoduje, że pozostałe tracą oparcie i zaczną się przemieszczać. Może to powodować poważne wady zgryzu, a nawet bóle głowy, których pozornie nie da się niczym wytłumaczyć.

Równie ważne jest, aby pojawić się u stomatologa po ułamaniu zęba w celu usunięcia pozostającego tam korzenia, ponieważ zaniedbanie tej kwestii może prowadzić do poważnych schorzeń.

Polacy do niedawna nie uzupełniali pojedynczych ubytków zębów – chyba, że ubytek dotyczył widocznych zębów i stanowił problem kosmetyczny. Na szczęście ten trend powoli się zmienia i ludzie w Polsce zaczynają dostrzegać potrzebę zadbania o tę kwestię. Coraz popularniejsze stają się np. implanty. W wielu krajach utrata nawet jednego zęba uznawana jest za kalectwo.

Zobacz także: Implantologia to przyszłość